• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Педагоги Центру працюють над професійним вдосконаленням

Педагоги Центру працюють над професійним вдосконаленням

2017-12-04

/Files/photogallery/1355/IMG_20171201_085708.jpg

1 грудня 2017 року в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області відбувся День викладача та майстра виробничого навчання.

Відкриваючі захід, начальник Центру Сергій Красюк оголосив порядок денний Дня професійної майстерності та його головні завдання: інформування педагогічних працівників щодо стану справ з реагуванням на надзвичайні ситуації в Луганській області; обмін досвідом з проведення занять за видом «групова вправа»; вдосконалення психолого-педагогічних знань та навичок з організації навчання дорослих; ознайомлення з новими формами і методами проведення занять за програмами функціонального навчання.

За запрошенням керівництва Центру начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Головного управління ДСНС України у Луганській області Олександр Солоха провів інформаційно-тематичне заняття «Досвід реагування на надзвичайні ситуації. Сили та засоби реагування на надзвичайні ситуація ГУ ДСНС України у Луганській області». Педагоги Центру отримали докладну інформацію про матеріально-технічне забезпечення підрозділів ДСНС області, рівень їх спроможності оперативно реагувати на надзвичайні ситуації та події. Оскільки тематика заняття є важливою складовою функціонального навчання, у слухачів виникло багато запитань до доповідача. Отримані відповіді й роз’яснення мають спрацювати на користь актуалізації змістовного наповнення навчання з цивільного захисту.

/Files/photogallery/1355/IMG_20171201_085916.jpg

Ефективним чинником підвищення професійної майстерності є обмін досвідом. Власними напрацюванням щодо проведення групової вправи цього дня поділився викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Віталій Вєтров. Для своїх колег він провів показове заняття за темою «Особливості планування і проведення евакуаційних заходів у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій». Під час обговорення заняття педагоги відзначили ефективність використання змістовної електронної презентації, доречне та вдале втілення таких методів навчання, як «Мікрофон» і «ПОПС», майстерне забезпечення зворотного зв’язку з аудиторією. Педагогічні працівники висловили готовність взяти на озброєння та впроваджувати у власну практику найбільш вдалі знахідки показового заняття.

/Files/photogallery/1355/IMG_20171201_095915.jpg

Друга частина Дня професійної майстерності була присвячена психолого-педагогічним аспектам здійснення навчання.

Виступ за темою «Рекомендації щодо організації навчання дорослих» завідувач обласного методичного кабінету Алевтина Нетребенко присвятила проблемним питанням андрагогіки. З урахуванням особливостей та складностей навчання дорослої людини саме в системі функціонального навчання було розглянуто шляхи нейтралізації негативних чинників та ефективного використання позитивних якостей слухачів. В ході обговорення зазначених проблемних питань головними складовими успішного управління навчанням дорослих визначені такі принципи, як рівність взаємин, партнерська взаємодія, безоцінні судження, використання професійного досвіду слухачів, активні та інтерактивні методи навчання.

/Files/photogallery/1355/IMG_20171201_101727.jpg

Засоби втілення андрагогічних підходів до навчання були детально розглянуті в ході практичного заняття за темою «Визначення особистого стилю викладача. Вибір форм та методів навчання відповідно до кожного зі стилів», яке провела методист обласних курсів удосконалення керівних кадрів Олена Єфімова. Педагогічні працівники пройшли самодіагностику за тестом Пітера Хоні та Алана Мамфорда. З’ясувалось, що з чотирьох психологічних типів, що відображують стиль викладача («активіст», «мислитель», «теоретик», «прагматик»), серед педагогів Центру найбільше «мислителів». І вони, і носії інших викладацьких стилів отримали поради щодо обрання форм та методів навчання, використання яких буде для кожного найбільш природнім та ефективним.

/Files/photogallery/1355/IMG_20171201_105951.jpg

Після завершення Дня професійної майстерності кожен педагогічний працівник отримав матеріали заходу: порадники та електронні презентації. Нові ідеї, пропозиції й рекомендації мають збагатити їх педагогічний досвід, дати поштовх до подальшого вдосконалення професійної компетентності.

Алевтина Нетребенко, завідувач обласного методичного кабінету

Кiлькiсть переглядiв: 83