• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Освітянам – додаткові знання і навички з питань цивільного захисту

Освітянам – додаткові знання і навички з питань цивільного захисту

2018-04-23

/Files/photogallery/1375/20180419_100424.jpg

19 квітня 2018 року на базі Сєвєродонецької середньої загальноосвітньої школи № 20 – базової з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, відбувся семінар-практикум за темою «Заходи захисту учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Ініціатором та організатором семінару вже другий рік поспіль виступив Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Луганської області. Участь у заході взяли представники методичних кабінетів (центрів), які відповідають за викладання предмету «Захист Вітчизни», викладачі професійно-технічних навчальних закладів та вчителі базових (опорних) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності загальноосвітніх шкіл з мм. Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Щастя, Привілля, а також зі Сватівського, Білокуракинського, Біловодського, Міловського, Новоайдарського, Новопсковського, Кремінського, Троїцького, Старобільського районів Луганщини.

Учасників семінару привітав заступник начальника Центру з навчальної та виробничої роботи Федір Олешко. У своєму вступному слові він акцентував увагу на невтішних статистичних даних щодо стану справ з надзвичайними ситуаціями і подіями в країні та області. Було відзначено, що найбільшу тривогу викликають трагічні наслідки пожеж, а також небезпеки, пов’язані з наближеністю до зони бойових дій та ймовірними терористичними загрозами.

Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Центру Олександр Ходирєв у виступі «Дії учасників освітнього процесу під час виникнення пожежі в місцях з масовим перебуванням людей» дав доступні практичні поради щодо грамотної поведінки у випадку загорання, задимлення, під час евакуації.

Актуальною проблемою для мешканців Луганської області залишається загроза потрапляння під обстріли. Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Центру Віталій Вєтров у своєму виступі дав освітянам корисні рекомендації щодо підготовки школярів та студентів до дій у разі раптового обстрілу та терористичних актах.

Оскільки запобігти надзвичайним ситуаціям та їх наслідкам не завжди можливо, особливе значення мають уміння та навички з надання допомоги постраждалим. Тренер з першої допомоги Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Петро Костиря провів з освітянами майстер-класи щодо дій у найбільш розповсюджених випадках травмування людей: з першої допомоги при опіках та пораненнях, при отруєнні продуктами горіння. Разом з учасниками заходу відпрацьовано найпростіші способи транспортування постраждалих.

Напередодні чергової річниці Чорнобильської катастрофи та в світлі нових потенційних загроз радіаційної небезпеки корисним та цікавим для освітян був виступ майстра виробничого навчання Сєвєродонецьких курсів Центру Дмитра Зінченка «Радіація та людина».

Злободенність обговорюваних під час заходу тем викликала у учасників чимало додаткових запитань. Тому, підбиваючи підсумки семінару-практикуму, заступник начальника Центру Федір Олешко запропонував продовжити спілкування через «гостьову книгу» Інтернет-сайту Центру та нагадав, що таким чином можна не лише отримати відповіді на питання, але й знайти необхідні нормативно-правові документи та методичні матеріали, пам’ятки щодо дій населення у надзвичайних ситуаціях, аудіозаписи власних радіопрограм Центру за тематикою цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

/Files/photogallery/1375/20180419_104427.jpg

/Files/photogallery/1375/20180419_101303.jpg

/Files/photogallery/1375/20180419_110417.jpg

/Files/photogallery/1375/20180419_113730.jpg

Алевтина Нетребенко, завідувач обласного методичного кабінету

Кiлькiсть переглядiв: 80