Вчитись, щоб знати! Знати, щоб діяти!

2018-04-23

/Files/photogallery/1376/20180420_090214.jpg

Протягом багатьох років у всіх загальноосвітніх закладах міста Сєвєродонецька в квітні проводиться традиційний День цивільного захисту. Цей день є своєрідним підбиттям підсумків роботи з навчання основам безпеки життєдіяльності й цивільного захисту, що впродовж року проводилась в навчальному закладі. Крім того, це ще й підготовка школярів до дій у найпоширеніших екстремальних ситуаціях, які характерні для довгоочікуваних літніх канікул.

Своєрідний марафон цікавих і корисних заходів пройшов 20 квітня у середній загальноосвітній школі № 20 м.Сєвєродонецька.

Почався День цивільного захисту із лінійки, де були визначені основні завдання Дня цивільного захисту.

На захід були запрошені представники Управління з питань цивільного захисту Луганської облдержадміністрації, відділу цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці і відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, співробітники обласного методичного кабінету та Сєвєродонецьких курсів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області та працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Програма показового Дня цивільного захисту в школі була цікавою й насиченою. Для учнів було проведено різнопланові заходи, зокрема відкриті уроки і виховні години, вікторини, відпрацювання нормативів цивільного захисту.

Для дітей були проведені практичні заняття з надання першої допомоги постраждалим, виставки малюнків, стіннівок і фотографій, презентація класних куточків «Пам’ятай, як діяти в надзвичайних ситуаціях». Бесіда «Дії населення під час артилерійського обстрілу. Поводження з вибухонебезпечними предметами» та практичне тренування з користування індивідуальними засобами захисту, зокрема протигазом, були проведені з учнями 5-х та 9-х класів.

Старшокласники взяли участь у тематичній бесіді «Радіація та людина».

Останнім етапом Дня цивільного захисту стало оповіщення учасників навчально-виховного процесу про пожежу на території школи. Учні під керівництвом педагогів організовано, без паніки, згідно з планом евакуації покинули приміщення школи та вийшли на подвір’я навчального закладу.

Наприкінці під захоплені погляди дітей пожежники-рятувальники показали практичні дії з ліквідації умовної пожежі та допомогли спуститися з 2 поверху умовному постраждалому. Всі бажаючі могли подивитися, як працює аварійно-пожежне обладнання та отримати відповіді на будь-які запитання.

Підбиваючи підсумки заходів, які проходили в навчальному закладі, слід відзначити, що рівень уваги до питань безпеки за останні, важкі для міста роки, значно зріс. На сьогоднішній день навчання діям у надзвичайних ситуаціях стає одним з головних пріоритетів в процесі виховання підростаючого покоління, адже немає в світі нічого дорожчого за життя та здоров’я дітей.

/Files/photogallery/1376/20180420_083917.jpg

/Files/photogallery/1376/20180420_091654.jpg

/Files/photogallery/1376/20180420_092159.jpg

/Files/photogallery/1376/20180420_111345.jpg

/Files/photogallery/1376/20180420_113114.jpg

Дмитро Зінченко, майстер виробничого навчання Сєвєродонецьких міських курсів

Кiлькiсть переглядiв: 107