• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Знання про безпеку дошкільнята отримують через казку

Знання про безпеку дошкільнята отримують через казку

2018-04-27

/Files/photogallery/1378/P1090838.JPG

24 квітня 2018 року найстаріший дитячий садочок м. Рубіжного, що працює вже понад 85 років, ділився з колегами своїм досвідом у навчанні вихованців заходам безпеки. Саме «Берізка» є базовим (опорним) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності дошкільним навчальним закладом міста, де сконцентрована необхідна нормативна та методична база для проведення роботи за даним напрямком.

Показові заходи у рамках Тижня безпеки дитини проводились в ігровій формі. Цього дня садочок перетворився на морський лайнер, яким малята мандрували від одного острова до іншого, долаючи на кожному з етапів умовні небезпеки. Натрапивши на скриню з хибним «скарбом», діти не розгубилися та відмовилися брати до рук небезпечні гострі предмети, невідомі ліки, пляшки з незнайомими рідинами, пакунки з порошками тощо. Бешкетна тубілка не змогла вмовити юних моряків побавитися сірниками та пострибати з висоти. Навіть найменші з малят пояснювали, чим небезпечна така поведінка.

Останнім випробуванням казкової мандрівки стала пожежа на лайнері. За сигналом ручного дзвоника весь екіпаж за лічені хвилини евакуювався на сушу – подвір’я дитячого садочку. Сюди ж невдовзі прибули на допомогу автомобілі пожежно-рятувальної служби та «Швидкої допомоги». Умовну пожежу швидко загасили, а постраждалим у ній казковим персонажам медики надали першу допомогу.

Перебуваючи під враженням від цього насиченого дня, малюки ще довго розпитували рятувальників про все, що їх цікавить, фотографувалися на фоні автомобілів пожежно-рятувальної та медичної служб.

А дорослі учасники заходу в цей час підбивали підсумки проведеної роботи. За висновками педагогів, подібні заходи є найбільш ефективною формою навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку щодо прищеплення знань з безпечної поведінки та гідні того, щоб впроваджуватися в практику роботи інших дошкільних навчальних закладів міста.

/Files/photogallery/1378/P1090807.JPG

/Files/photogallery/1378/P1090811.JPG

/Files/photogallery/1378/P1090910.JPG

/Files/photogallery/1378/P1090929-1.jpg

/Files/photogallery/1378/P1090933.jpg

Алевтина Нетребенко, завідувач обласного методичного кабінету

Кiлькiсть переглядiв: 83