• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Центр провів обласний семінар-практикум з педагогами дошкільної освіти

Центр провів обласний семінар-практикум з педагогами дошкільної освіти

2018-10-19

/Files/photogallery/1397/20181018_100322.jpg

18 жовтня 2018 року у м. Сєвєродонецьку на базі опорного з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Комунального дошкільного навчального закладу № 37 «Струмочок» відбувся семінар-практикум за темою «Шляхи забезпечення захисту вихованців та персоналу дошкільних навчальних закладів у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Участь у заході взяли завідуючі, методисти та особи за цивільного захисту базових (опорних) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності дошкільних навчальних закладів Луганської області з мм. Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, а також Сватівського, Білокуракинського, Біловодського, Попаснянського, Новоайдарського, Новопсковського, Кремінського, Троїцького, Старобільського районів Луганщини – всього 40 осіб.

Ініціатором та організатором семінару виступив Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Луганської області, співробітники якого після відвідання показових заходів у рамках Тижня безпеки дитини визначили проблемні питання, що потребують докладного обговорення.

Відкрив семінар заступник начальника Центру з навчальної та виробничої роботи Федір Олешко. У вступному слові він акцентував увагу на актуальності питань забезпечення захисту дошкільних навчальних закладів від надзвичайних ситуацій та їх трагічних наслідків.

На сьогоднішній день в Луганській області особливу тривогу викликають загрози, пов’язані з наближеністю до зони бойових зіткнень та ймовірними терористичними проявами. Тому перша доповідь семінару була присвячена темі «Дії персоналу ДНЗ у разі раптового артилерійського обстрілу та терористичних проявах». Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Центру Віталій Вєтров розповів про головні правила поведінки педагогів та персоналу дитячих садків для порятунку дітей та дорослих у випадку таких небезпек. Крім того, педагоги отримали добірку навчальних мультфільмів для дітей дошкільного віку за тематикою мінної небезпеки та дій у випадку зіткнення з вибухонебезпечними предметами.

Як і раніше, досить гострою для дитячих закладів залишається проблема пожежної безпеки. Майстер виробничого навчання курсів 3 категорії м. Сєвєродонецька Сергій Мирошниченко у виступі за темою «Забезпечення пожежної безпеки у ДНЗ; евакуація дітей та персоналу» розкрив основні принципи грамотної поведінки у випадку загорання, задимлення, під час евакуації дітей та персоналу.

Важливе значення для вдосконалення рівня захисту дошкільних навчальних закладів від наслідків надзвичайних ситуацій має ефективне та якісне проведення Тижня безпеки дитини. Методичні рекомендації щодо проведення даного заходу презентував майстер виробничого навчання курсів 3 категорії м. Сєвєродонецька Дмитро Зінченко. Він докладно розкрив питання, що найчастіше викликають труднощі в процесі підготовки та організації даних заходів, складанні плануючої і звітної документації.

На допомогу вихователям дитячих садків у питаннях взаємодії з батьками щодо виховання культури безпечної поведінки дітей завідувач обласного методичного кабінету Центру Алевтина Нетребенко представила «Збірник текстів для проведення бесід з батьками вихованців дошкільних навчальних закладів щодо дій у надзвичайних ситуаціях». Збірник містить важливу інформацію про небезпеки, що можуть загрожувати дітям у побуті, на природі, в соціумі тощо та превентивні заходи з їх попередження.

Оскільки запобігти надзвичайним ситуаціям та їх наслідкам не завжди можливо, особливе значення мають уміння та навички з надання допомоги постраждалим. Інструктор з першої допомоги Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Олена Шило провела з педагогами майстер-клас щодо дій у найбільш розповсюджених випадках травмування дітей: першої допомоги при кровотечах, непритомному стані, непрохідності дихальних шляхів тощо. Кожен з учасників семінару мав можливість потренуватися в умінні робити штучне дихання та непрямий масаж серця на манекені дитини.

Підбиваючи підсумки семінару-практикуму, заступник начальника Центру Федір Олешко особливу подяку за забезпечення належних умов проведення заходу висловив завідувачу Комунального дошкільного навчального закладу № 37 «Струмочок» Анні Хрипуновій. У заключному слові було запропоновано продовжити спілкування через «гостьову книгу» Інтернет-сайту Центру, що дає можливість не лише отримати відповіді на питання, але й знайти необхідні нормативно-правові документи та методичні матеріали, пам’ятки щодо дій у надзвичайних ситуаціях, відеоматеріали та аудіозаписи власних радіопрограм Центру за тематикою цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

/Files/photogallery/1397/20181018_101117.jpg

/Files/photogallery/1397/20181018_105344.jpg

/Files/photogallery/1397/20181018_111020.jpg

/Files/photogallery/1397/20181018_120353.jpg

/Files/photogallery/1397/20181018_125119.jpg

Алевтина Нетребенко,

завідувач обласного методичного кабінету

Кiлькiсть переглядiв: 49