• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Змагання юних рятувальників «ШКОЛА БЕЗПЕКИ»

Змагання юних рятувальників «ШКОЛА БЕЗПЕКИ»

2018-10-29

/Files/photogallery/1399/IMG_6456.JPG

18-19 жовтня 2018 року у м.Сєвєродонецьку на навчально-тренувальному полігоні Головного управління ДСНС України у Луганській області відбувся обласний етап Всеукраїнського збору-змагань юних рятувальників «ШКОЛА БЕЗПЕКИ», мета якого - формування й розвиток у дітей та підлітків життєвих навичок щодо виживання в екстремальних ситуаціях, знань та навичок поведінки в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів; популяризація здорового способу життя, пропаганда професії рятувальника.

Організаторами збору-змагань були Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, управління з питань цивільного захисту Луганської обласної державної адміністрації, Головне управління ДСНС України у Луганській області, управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області, Луганське відділення ВГДР «Школа безпеки», Луганська обласна організація Товариства Червоного Хреста, Головне управління Національної поліції в Луганській області та Луганський обласний центр дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.

У заході взяли участь 10 команд з 7 міст та районів області, які демонстрували свої вміння та навички щодо виживання в екстремальних ситуаціях, надання само- та взаємодопомоги, запобігання можливим надзвичайним ситуаціям.

До програми збору увійшли змагання на спеціальних дистанціях та у конкурсах.

На дистанції «Аварійно-рятувальні роботи на висотній будівлі» І місце посіла команда міста Рубіжного. Перемогу на дистанції «Аварійно-рятувальні роботи у зоні пожежі» виборола команда міста Сєвєродонецька. Дистанція «Аварійно-рятувальні роботи у зоні хімічного або радіаційного забруднення» також принесла перемогу команді міста Сєвєродонецька. У конкурсі «Надання домедичної допомоги» найкращими виявилися команди міста Лисичанська та Кремінського району, які поділили І місце.

За загальними результатами змагань переможцями обласного етапу Всеукраїнського збору-змагань юних рятувальників «Школа безпеки» стала команда міста Сєвєродонецька, ІІ місце посіла команда міста Рубіжного, а ІІІ місце – команда міста Лисичанська.

Крім напружених змагань підлітки брали участь у пізнавальних та розважальних заходах. Навчально-методичним центром ЦЗ та БЖД Луганської області було забезпечено перегляд навчальних фільмів за тематикою дій у надзвичайних ситуаціях, а також прослуховування радіопрограм щодо захисту життя та здоров’я від впливу негативних чинників.

Увечері, після змагань, представники ДСНС України у Луганській області, ветерани АТО проводили бесіди з учасниками заходу щодо дій у випадку природних і техногенних катастроф, військових зіткнень тощо.

Підбиваючи підсумки заходу, організатори дійшли висновку, що юні рятувальники «Школи безпеки» мають гарну фізичну підготовку, гідні знання й навички щодо дій у надзвичайних ситуаціях та надання першої допомоги постраждалим, а подальший розвиток та поширення руху сприятиме підвищенню рівня знань з безпеки життєдіяльності серед підростаючого покоління.

/Files/photogallery/1399/IMG_6339.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6376.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6379.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6401.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6429.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6439.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6441.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6505.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6528.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6530.JPG

/Files/photogallery/1399/IMG_6610.JPG

Алевтина Нетребенко,

завідувач обласного методичного кабінету

Кiлькiсть переглядiв: 50