АВАРІЇ З ВИТОКОМ ГАЗУ

Виявивши витік газу, відкрийте всі вікна в приміщенні. У жодному разі не куріть, не запалюйте сірники, не користуйтеся електроприладами. Викликати вибух може будь-яка іскра. Небезпечно навіть телефонувати, тому висмикніть шнур з розетки, щоб вам не подзвонили. Після цього фахівців газової служби чекайте на вулиці.

Якщо в місці витоку газ загорівся, у жодному разі не намагайтеся згасити полум'я, тому що це може призвести до катастрофи: газ і повітря утворюють вибухову суміш, і при наявності найменшого джерела вогню вибух неминучий. Перекрийте подачу газу, стежте за тим, щоб не загорілися розташовані близько від вогню предмети. І, звичайно ж, викликайте пожежників-рятувальників і фахівців газової служби.

Досить розповсюджена ситуація, коли полум'я гасне в конфорці газової плити. Не намагайтеся відразу ж запалити її знову, тому що це може призвести до вибуху газу, який встиг накопитися. Спочатку перекрийте кран подачі газу і як слід провітріть кімнату. Покиньте приміщення та не заходьте до нього до зникнення запаху газу.

Не менш важливо також дотримуватися правил поводження з газовими балонами. Нерідкі випадки, коли балон, що зберігався на морозі, заносили в тепле приміщення, де газ розширювався й розривав балон. При цьому навіть маленький п’ятилітровий балончик під час хімічного вибуху може спалити будинок.

Кiлькiсть переглядiв: 179