БЕЗПЕКА ПІШОХОДІВ

Дорога – це джерело підвищеної небезпеки для всіх. Як треба поводитися на дорозі людині, щоб мінімізувати ймовірність наїзду на неї автомобіля?

· Пам’ятайте, що в темну пору доби або під час дощу водій помічає пішохода на проїзній частині перед самою машиною (за 10-15 м).

· Машина не може зупинитися миттєво! Гальмовий шлях у слизьку погоду може досягати 20 м і більше.

· Пам’ятайте, що водій може банально не впоратися з керуванням. Не провокуйте його «хвилюватися». Він так само може невірно вгадати ваш маневр.

· Ніколи не лізьте під колеса автомобіля. Навіть якщо водій зобов'язаний поступитися або несеться на червоний, чи в стані загальмувати, чи ви дуже поспішаєте. Не ризикуйте власним життям, щоб перевірити, встигнете ви чи ні.

· При переході проїзної частини необхідно дивитися не перед собою, не на суспільний транспорт, який стоїть на зупинці, або світлофор, а на автомобілі, що наближаються або стоять.

· При наявності дітей, особливо маленьких, у жодному разі не можна відпускати їх від себе. Куди побіжить дитина, спрогнозувати досить складно як водієві, так і батькам.

· Не виштовхуйте на проїзну частину дитячі коляски, а виходьте попередньо самі й оцінюйте обстановку. Справа в тому, що коляска - це приблизно метр-два, і лише потім показується сама мама чи батько.

Кiлькiсть переглядiв: 137