БЕЗПЕКА ЗАЛІЗНИЧНОЇ ПОДОРОЖІ

Можливість врятуватися при аварії на залізничному транспорті багато в чому залежить від точних дій самого пасажира. При аварії або екстреному гальмуванні найважливіше закріпитися, перешкодити своєму переміщенню вперед або кидкам у боки – ця рекомендація чинна в будь-якій транспортній аварії. Для цього можна схопитися за поручні та упертися у стіну або сидіння ногами.

Якщо поїзд залишився на рейках, але є запах диму, розумніше використовувати вікна як аварійні виходи. Вибираючись з аварійного вагона, слід дотримуватися правила, універсального для подібних евакуацій: з літака, автобуса, корабля речей не брати. Виняток робиться для документів, грошей, одягу або ковдр.

Евакуюють пасажирів при задимленні або пожежі у сусідні вагони і на польову сторону залізничної колії. Перед тим, як вийти в коридор, підготуйте захист органів дихання: шапки, шарфи, будь-які тканини треба зволожити водою.

При пожежі в потязі кожна секунда важлива тому, що простір замкнутий і температура там підвищується миттєво. Навіть без диму одного ковтка розпеченого повітря достатньо, щоб обпалити легені і знепритомніти. Опинившись зовні, негайно включайтеся в рятувальні роботи: при необхідності допоможіть іншим пасажирам розбити скло, витягуйте постраждалих і т.д.

Дуже важливо не забувати про власну безпеку. Якщо розлилося паливо, потрібно відходити на безпечну відстань, адже можливий об’ємний вибух. Якщо дріт, що під напругою, лежить на землі, віддалятися від нього треба стрибками або короткими кроками, щоб вберегти себе від дії напруги. Відстань, на яку поширюється струм на землі, може бути від двох метрів (суха земля) до 30 метрів (волога).

Віддалившись на безпечну відстань, не варто втрачати з виду місце аварії: допомога прийде саме туди.

Кiлькiсть переглядiв: 122