ОТРУЄННЯ ХЛОРОМ

Отруєння хлором може трапитися при аваріях на різних промислових підприємствах, які використовують його у виробничому процесі; при порушенні санітарно-гігієнічних правил у медицині та у побуті.

Хлор являє собою газ жовтувато-зеленого кольору із задушливим, «колючим» запахом, важче повітря. Потрапляючи в атмосферу, хлор розтікається по поверхні землі.

Вдихання концентрованих парів може призвести до швидкої смерті в результаті хімічного опіку дихальних шляхів і рефлекторного гальмування дихального центру.

Першими симптомами поразки є нежить, різь в очах, сухий кашель. Поступово явища запалення наростають, виникає набряк слизової оболонки та ушкодження тканин, що проявляється захриплістю голосу, турбують печіння в горлі, інтенсивні болі в грудній клітині. Можливі й зміни з боку інших органів. Як віддалені наслідки перенесених гострих отруєнь хлором іноді виникають хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів (риніт, ларингіт, трахеїт). Часто реєструється тривале порушення серцевої діяльності.

При повідомленні про аварію з викидом хлору необхідно, якщо немає протигаза, потрібно надягти пов'язку, змочену у двовідсотковому розчині харчової соди, щільно закрити всі вікна й двері. Якщо хмара не зникає, потрібно виходити із зони зараження перпендикулярно вітру, обходячи низькі ділянки, підвали, тунелі, де осідає хлор. Якщо немає можливості піти, слід піднятися на верхні поверхи будинку.

Перша допомога потерпілим полягає у промиванні очей, носа, рота двовідсотковим розчином питної соди; закапуванні в очі вазелінової або маслинової олії; накладенні очної мазі для профілактики інфекції. Можна дати випити хворому тепле молоко із содою та якнайшвидше звернутися в медичну установу за кваліфікованою допомогою.

Кiлькiсть переглядiв: 1845