ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ЕЛЕКТРОПРИЛАДІВ

Майже чверть усіх зафіксованих пожеж, за статистичними даними, трапляється через несправність електричних приладів.

Перше місце серед винуватців пожеж посідають кабелі та електричні проводи. Користування несправними електрообігрівачами викликає найбільшу кількість жертв і посідає друге місце у рейтингу пожежної небезпеки. Телевізори – на третьому місці за рівнем небезпеки.

По-перше, треба знати, що при проведенні схованої електропроводки необхідно виконувати декілька особливих умов: кабель повинний бути таким, що не розповсюджує горіння, або розміщуватися у стальні труби з певною товщиною стінки, яка не прогорить внаслідок короткого замикання.

Що стосується електрообігрівача, пам’ятайте: нічого не можна змінювати в схемі приладу під час його ремонту. Масляні нагрівачі вважаються найменш небезпечними, але у випадку витоку масла нагрівач може вибухнути. Головна вимога безпечної роботи «Вітерка» - це справність у роботі вентилятора.

Варто пам'ятати, що “режим очікування” (світовий фотодіод) у телевізора, музичного центра, комп'ютера й іншої техніки – це пожежонебезпечний режим електроприладу. Залишивши прилад у “режимі очікування”, ви повинні уявляти собі, що всі його вузли знаходяться під напругою, не ввімкнуте лише розгорнення екрану. Загоряння може відбутися під час вашої відсутності через перепади напруги електромережі або під час грози, якщо блискавкозахист будинку недостатній.

Кiлькiсть переглядiв: 304