ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ КОРИСТУВАННІ АВТОТРАНСПОРТОМ

Дотримання елементарних правил безпеки значно збільшує шанси на виживання при автомобільних аваріях.

Підголівники й ремені безпеки зменшують ймовірність загибелі при лобовому зіткненні у два-три, а при перекиданні – у п'ять раз.

Що робити, якщо аварія неминуча? Не залишати машину до її повної зупинки. Коли удар неминучий, найголовніше – перешкоджати своєму переміщенню вперед і захищати голову. Необхідно впертися ногами в підлогу, голову нахилити вперед між рук, напружуючи всі м'язи, упертися руками для зм'якшення удару. Найнебезпечніше місце для пасажира – переднє сидіння, тому дітям до 12 років не можна там перебувати без спеціального обладнання.

При пожежі в автомобілі:

- зупиніть машину й вимкніть двигун;

- поставте автомобіль на ручне гальмо;

- вийдіть із машини та допоможіть у цьому іншим пасажирам;

- скористайтеся вогнегасником;

- виставте сигнал на дорозі;

- по телефону або через водіїв інших машин викличте допомогу.

Якщо машина впала у воду, вона може певний час триматися на плаву. Однак дверцята відкривати не слід – машина почне різко поринати. Вибиратися треба через відкрите вікно. При зануренні під воду із закритими вікнами й дверцятами повітря в салоні автомобіля тримається кілька хвилин. Слід включити фари (щоб машину було легше шукати), позбутися зайвого одягу, захопити документи. Треба вибиратися через дверцята або вікно. Взявшись руками за дах машини, підтягтися, а потім різко плисти нагору. Якщо дверцята заклинило, і вікно не відчиняється, треба розбити лобове скло. Вибиратися назовні можна, коли машина наповнилася водою наполовину. Якщо розкрити дверцята й спробувати відразу вибратися, вам буде заважати потік, що йде в салон.

Кiлькiсть переглядiв: 149