БЕЗПЕЧНА ПРОГУЛЯНКА ДО ЛІСУ

Готуючись до мандрівки у ліс, повідомте про те, куди збираєтесь. Перед походом слід подивитися карту або план місцевості.

Запам’ятовуйте орієнтири під час руху у лісі. Щоб не заблукати – лишайте мітки. Без зорових орієнтирів людина в лісі починає кружляти.

Ніколи не пийте воду з річок та озер, найбільш надійні джерела води – струмки. Поблизу місць, де ви побачите мертвих рибу чи тварин, не можна навіть мити руки. Ніколи не куштуйте сирих грибів; не збирайте незнайомі рослини.

Уникайте диких тварин, бо у них та у людей близько 150 спільних хвороб. При явно агресивному поводженні тварин можна використовувати як засіб захисту вогонь або стукати палицею об дерево. У нічний час не залишайте їжу у наметі або поряд з місцем вашого відпочинку, краще покладіть її на дерево; недоїдки закопайте подалі від місця відпочинку. Бережіться від змій та кліщів.

Не ховайтеся під високими деревами та не залишайтеся на відкритій галявині під час зливи з блискавкою, бо блискавка б’є у найвище місце.

Ніколи не пірнайте в незнайомому місці в водойму. Уникайте води із швидкою течією. Ніколи не плавайте на самоті.

Якщо ви заблукали у лісі, уникайте паніки. Пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху, знайомі орієнтири, найкраще – залізницю, шосе. Прислухайтеся. При відсутності знайомих звукових орієнтирів, стежок і доріг виходьте «на воду» - униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка – до людей.

Правильно користуйтеся вогнем. Завжди тримайте сірники у захищеному від вологості пакеті. Уникайте переохолодження. Воно трапляється, коли людина не звертає уваги на холод та не має відповідного одягу й захисту.

Використовуйте навички та вміння будування схованок. Це допоможе виживанню в лісі, забезпечить вам захист і тепло.

Бережіть та економно використовуйте воду. Вона важливіша для вашого виживання, аніж їжа.

Кiлькiсть переглядiв: 330