ГРОЗА ТА БЛИСКАВКА

Блискавка - це іскровий розряд електростатичного заряду купчастої хмари, що супроводжується яскравим спалахом та різким звуком – громом. Пряме попадання блискавки для людини, зазвичай, смертельне. Тому необхідно добре знати запобіжні заходи.

Якщо ви в приміщенні, зачиніть вікна, двері, димарі та вентиляційні отвори. У квартирі не слід користуватися водопроводом. Не розмовляйте по телефону. Не підходьте близько до електропроводки, водостоків з дахів, до антен, не торкайтеся металевих конструкцій, не стійте біля вікна, вимкніть телевізор, радіо, інші електроприлади.

Якщо ви у лісі, сховайтеся серед низькорослих дерев чи кущів, бо високі дерева, особливо сосни, дуби, тополі, мають високу електропровідність. Якщо ви у воді – пливіть до берега повільно, спокійно, не вимахуючи руками. Допливши, негайно вийдіть на сушу, відійдіть від берега, спустіться у низину.

У степу, полі присядьте навпочіпки у виїмці чи низині, обхопивши ноги руками та пригнувши голову (розряди контактують із вищими точками, якою й може стати голова). Земля у заглибленні має бути сухою, волога земля – сильніший провідник.

Якщо грозовий фронт захопив вас під час занять спортом чи роботою – негайно покладіть на землю металеві предмети (мотоцикл, велосипед, інструмент), відійдіть від них на 20-30 метрів. В жодному разі не розкривайте парасольку – в ній металеві прути, які притягують розряди.

Якщо гроза застала вас в автомобілі, не виходьте з нього. Обов’язково зачиніть двері, вікна, щоб не було протягів, опустіть антену радіоприймача.

Відчувши, що предмети, які знаходяться навколо вас, наче дзижчать чи якось відлунюють, негайно змініть схованку, бо тут небезпечно! Також якщо волосся на голові мовби ворушиться чи здиблюється (принаймні вам так здається), перейдіть в інше місце, бо тут накопичується електрика, яка може притягти блискавку.

Кiлькiсть переглядiв: 177