ЛІСОВІ ПОЖЕЖІ

Вісім з десяти лісових пожеж виникає з провини людини. Гине беззахисний ліс, а разом з ним тварини, птахи та навіть люди.

В пожежонебезпечний сезон у лісі забороняється кидати палаючі сірники та непогашені недопалки; залишати на сонячній галявині пляшки або уламки скла; в'їжджати в ліс на машинах без іскрогасника; залишати промаслений або просочений горючими речовинами обтиральний матеріал.

Влаштовуючи в лісі багаття, слід дотримуватися особливої обережності. При цьому головним є вибір місця для багаття. Передбачувану для багаття територію слід обкопати або обкласти камінням. Ніколи, навіть у дощову погоду, не можна розпалювати вогонь на підстилці із мхів і лишайників, а також посередині або поруч із високим травостоєм із сухих рослин.

Ніколи не залишайте багаття без догляду. Негайно й ретельно гасіть будь-яке розповсюдження вогню за межі багаття. Завжди майте під рукою ємність із водою й лопату, щоб можна було швидко локалізувати полум'я, яке вирвалося. Щоб надійно загасити багаття, необхідно залити його водою. Потім розворушіть його, залийте ще раз, поки не припинить парити. Добре перемішати багаття лопатою, зрушити всі камені, великі обгорілі дрова, під якими може залишатися вугілля, і додатково залити його водою.

Щоб надійно загасити багаття без води, потрібно засипати його товстим шаром ґрунту, взятого з глибини не менш 30 см, краще вологого (у шарі ґрунту до 30 см утримуються органічні речовини, які можуть дозволити вогню розгорітися знову). Після цього треба ретельно затоптати ногами шар землі на місці багаття, поки воно не припинить димитися. Не уходьте відразу. Спочатку переконайтеся, що за 15-20 хвилин багаття не почало димитися знову.

Не лінуйтеся та не шкодуйте часу на додаткові заходи обережності. Вони допоможуть зберегти улюблений куточок природи від вогню, щоб ви могли повертатися сюди знову й знову.

Кiлькiсть переглядiв: 132