ТЕПЛОВИЙ ТА СОНЯЧНИЙ УДАРИ

Надлишковий сонячний вплив є шкідливим для організму людини.

Тепловий удар - це гострий хворобливий стан, що викликається загальним перегріванням організму та виникає в результаті впливу теплових факторів.

Симптоми теплового удару: почервоніння шкіри, запаморочення й головний біль, нудота, загальна слабкість, млявість, порушення серцевої діяльності, сильна спрага, шум у вухах, підвищення температури тіла. Дихання при цьому частішає, іноді може виникнути носова кровотеча і навіть непритомність. Постраждалого потрібно негайно відвести в прохолодне місце, зняти одяг та покласти на спину з піднятою головою. На голову бажано покласти холодний компрес, а тіло обернути мокрим простирадлом, давати потерпілому багато пити. При непритомному стані — піднести до носа вату, змочену у нашатирному спирті.

Отримання сонячного опіку відбувається непомітно. Пік його прояву настає приблизно через 12-24 години. Сильний опік може викликати появу пухирів (другий ступінь опіку) і супроводжуватися болем в області поразки, слабкістю, головним болем, нудотою, блюванням, підвищенням температури тіла. У важких випадках можливий розвиток шоку - блідість, холодна й липка шкіра, ускладнене дихання, порушення зору, стан часткового оглушення, втрата свідомості.

Чого не треба робити при сонячних опіках

· Не змазуйте постраждалі ділянки шкіри засобами із вмістом спирту.

· Не користуйтеся речовинами на жировій основі.

· Не рекомендується застосовувати при опіках сечу, тому що вона не стерильна й може стати причиною влучення інфекції та запалення ураженої шкіри.

Щоб уникнути сонячних опіків, обирайте для перебування на сонці ранкові часи (до 10-ї години) та вечір (після 16-ї години), коли сонце не агресивне, не загоряйте на голодний шлунок або відразу після їжі. Грайте у рухливі ігри – волейбол, бадмінтон тощо – засмага буде рівномірною. Не загоряйте мокрими, бо краплі води є маленькими лінзами, що фокусують сонячне світло, а це може призвести до опіків.

Кiлькiсть переглядiв: 158