УКУСИ КЛІЩІВ

Найчастіше кліщі нападають в квітні-травні, вересні-жовтні. Активність їх підвищується при температурі +20 ° C, а оптимальна вологість для них - близько 90%. У похмуру погоду кліщі активніше, в сухі і жаркі дні вони як правило не нападають.

Людина, вкушена кліщем, не відчуває болю - відомо, що в його слині є знеболюючі речовини. Однак ці комахи не впиваються миттєво: близько 15-20 хвилин вони шукають місце, де шкіра більш тоненька - у пахвових западинах, за вухами, на згині ліктя, в паху і т.д., тому оглядати своє тіло відразу після прогулянки у лісі, а краще і під час неї - на привалі.

Людина може стати об'єктом нападу кліща, навіть не гуляючи в лісі або у парку: комаху може принести тварина, особливо собака з густою шерстю, або вона може опинитися в букеті лісових квітів.

Якщо комаха впилася у тіло, видаляти її треба дуже обережно: спочатку змащують жирним кремом, вазеліном або просто олією; приблизно через 20 хвилин кліща беруть пінцетом, повільно розгойдують з боку в бік і витягають. Кліщ повинен залишитися цілим. Обробіть місце укусу спиртом або йодом, а руки добре вимийте, комаху спаліть.

Як правило, кліщ, виявлений і видалений протягом перших годин після укусу або навіть протягом першої доби, не встигає заразити людину вірусом. Якщо ж пройшло більше часу, потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

У заражених кліщовим енцефалітом через 1-2 тижні може виявлятися загальна слабкість, температура, розлади шлунку і кишечника. При більш важких формах людина починає погано усвідомлювати те, що відбувається. Це означає, що віруси вразили центральну нервову систему. Наслідки можуть бути незворотними (наприклад, стійкі паралічі), так що лікувати енцефаліт потрібно вже при перших ознаках зараження.

Людям, які проводять відпустку або вихідні на природі, краще за все заздалегідь зробити щеплення проти вірусу кліщового енцефаліту.

Кiлькiсть переглядiв: 136