УКУСИ КОМАХ

У теплий сезон різко збільшується кількість комах, від укусів яких може постраждати людина.

Навіть при звичайному укусі комару, розчухавши шкіру, можна занести інфекцію, внаслідок чого виникають різноманітні гнійникові захворювання. Тому, щоб зменшити свербіння, рекомендується намазати шкіру розведеним нашатирним спиртом, можна скористатися й одеколоном.

Значно більшу небезпеку являють собою бджоли та оси. За статистикою, від їхніх укусів щороку гине в десятки разів більше людей, ніж від зміїних укусів. Від оси та бджоли з’являються почервоніння та набряк на місці укусу, місцеве підвищення температури тіла. При численних укусах – головний біль, слабкість, нудота, підвищення температури тіла. Можливі токсичні прояви та ознаки алергії (висипи на шкірі, набряк, порушення дихання, часте серцебиття, судоми, непритомність, біль у суглобах, в області серця).

Для надання першої допомоги протріть місце укусу дезинфікуючим розчином та прикладіть до нього щось холодне. Можна намазати уражене місце соком листя петрушки. Якщо під рукою немає кубиків льоду, можна використати сиру картоплю, яку треба розрізати навпіл (але в жодному випадку не цибулю!). Пізніше можна скористатися спеціальними гелями й мазями (наприклад, «Феністіл», «Спасатель»), які зменшать неприємне свербіння.

Якщо має місце сильний біль, можна випити жарознижуючі препарати на основі парацетомолу. До лікаря обов’язково потрібно звернутися у тому випадку, якщо виникла алергічна реакція. Медична допомога знадобиться й тоді, коли укусів багато або укус прийшовся на область роту й горла. Під час очікування «швидкої допомоги» для попередження набряку дихальних шляхів постраждалому можна дати посмоктати кубик льоду. Якщо ускладнене дихання, в жодному разі не давайте постраждалому пити.

Кiлькiсть переглядiв: 128