ЧАДНИЙ ГАЗ

Це продукт неповного згорання різних видів палива, деревини, сміття тощо. Чадний газ безбарвний, не має запаху. Особливо небезпечно, що його неможливо відчути. Причинами накопичення чадного газу в приміщеннях та кабінах автомобілів при працюючих двигунах є щільно зачинені двері, вікна, витяжки.

Отруєння чадним газом – найпоширеніше під час опалювального сезону. При легкому ступені отруєння спостерігається шум у вухах, біль в області скронь та лоба, миготіння та потемніння в очах, відчуття спраги, тривога. При середньому ступені отруєння спостерігається почервоніння обличчя, збудження, неадекватність поведінки, галюцинації, підвищення температури тіла до 38-40 градусів. При важкому отруєнні збудження змінюється сонливістю, свідомість затьмарена, зіниці розширені. Людина непритомніє на тривалий час, виникає розлад та навіть зупинка дихання.

Уникнути трагедії можна лише дотримуючись правил користування опалювальними приладами в побуті. Перед початком опалювального сезону котельні, теплогенераторні та калориферні установки, печі та інші прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані.

Газові прилади не можна використовувати не за прямим призначенням, ремонтувати самостійно, залишати без нагляду та використовувати плити для обігріву приміщень.

У разі користування пічним опаленням:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не припустити займання;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 50 на 70 см;

- в жодному разі не можна повністю закривати заслінку димоходу печі.

Не можна заводити двигун автомобіля при зачинених дверях гаража, довго перебувати або спати у кабіні автомобіля з працюючим двигуном.

Кiлькiсть переглядiв: 144