ГРИП

Грип – одне з найзаразніших захворювань серед повітряно-краплинних інфекцій. Вірус розмножується у слизовій оболонці дихальних шляхів. Розповсюджується у повітрі разом з дрібними краплями слини та мокротиння, що виділяються хворими на грип при чиханні, кашлю, розмові. У зовнішньому середовищі вірус зберігається декілька годин при низькій температурі, але під час нагрівання до 50-60 градусів гине протягом 5-10 хвилин, чутливий до впливу ультрафіолетового опромінення, дезінфікуючих речовин.

Джерелом інфекціє є хвора людина від самого початку захворювання і протягом 7-10 днів хвороби. Особливе епідеміологічне значення мають хворі із стертими (тобто легкими) формами захворювання, оскільки вони, як правило, не звертаються за медичною допомогою, залишаються у колективах і тим самим заражають оточуючих. Інкубаційний прихований період триває від декількох годин до 2-3 днів.

Провісниками грипу бувають погане самопочуття, відсутність апетиту, млявість. Після інкубаційного періоду з'являються озноб, почуття розбитості, головний біль, наростання температури, ломота в суглобах, м'язах і кістках. До цього приєднуються нежить, захриплість, кашель, біль у горлі. Висока температура звичайно тримається 3-6 днів. Головний біль і слабкість можуть зберігатися й після зниження температури до нормальної. Після перенесеного грипу протягом 2-3 тижнів людина ще відчуває ознаки нездужання.

Якщо переносити хворобу «на ногах», можна отримати цілий «букет» важких ускладнень (бронхіт, пневмонія, менінгіт, радикуліт, захворювання нирок і т.д.). Тому головним завданням при лікуванні грипу є попередження ускладнень.

Через велику вірогідність ускладнень рекомендується всім, навіть при легких симптомах хвороби, негайно звертатися до лікарів і дотримуватися режиму ізоляції.

Кiлькiсть переглядiв: 158