ОЖЕЛЕДИЦЯ

За для власної безпеки у період ожеледиці потрібно виконувати прості рекомендації.

Перед виходом із будинку намажте на підошву клей типу «Момент» і поставте взуття на пісок або наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву.

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження є дуже небезпечними. Людям похилого віку в «слизькі дні» взагалі краще не виходити з будинку. Але, якщо потрібно, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.

В ожеледицю ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте у колінах, ступайте на всю підошву. При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а, доторкнувшись до землі, перекотіться, щоб удар, спрямований на вас, втратив свою силу.

Не тримайте руки в кишенях.

Обходьте металеві кришки люків.

Не ходіть біля самого краю проїжджої частини.

Небезпечні прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані. Нетверезі люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що додає згодом додаткових проблем.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, суглобах, нудоту, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря, інакше ризикуєте придбати ускладнення з поганими наслідками.

Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже великою небезпекою є бурульки. Небезпека від бурульок підвищується в період танення льоду та снігу.

Кiлькiсть переглядiв: 183