ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ

Холодний період року загрожує людині важкими наслідками, ім'я яким – гіпотермія або переохолодження.
При легкій гіпотермії неминуча застуда. Людина, схильна до інфаркту або інсульту, може їх пережити протягом 1-2 днів після переохолодження. До наслідків гіпотермії середньої важкості приєднуються ураження сечостатевих органів і загроза придбання серцево-судинних захворювань.

Важка гіпотермія без своєчасної допомоги може призвести до летального результату. Які ж ознаки важкого переохолодження?

Вже між початковою та другою стадіями відбувається запаморочення. Притупляються всі тілесні відчуття, холод стає менш відчутним. З'являються гострі позиви до сечовипускання. Починаються судоми, які зовні спостерігаються як неконтрольоване тремтіння та клацання зубами. Далі судоми зупиняються, але м'язи поступово відмовляються слухатися, проявляються порушення координації руху. Обличчя стає блідим і одутлим. Воля людини практично паралізована. Проміжок між смертельною та попередньою фазами може виявитися непомітним. Нав'язлива сонливість переходить у прагнення «здрімнути хоча б хвилинку» де завгодно. Але засинання закінчується трагічно: сон переходить у смерть.

Для надання першої допомоги укладіть потерпілого в теплому місці так, щоб ноги були вище, ніж голова. Закутайте в теплі ковдри. Дайте тепле питво. Прикладіть теплі грілки до шиї, пахвових западин і паху.

При гіпотермії забороняється розтирати шкіру або кінцівки потерпілого. Не занурюйте його в гарячу воду (можна тільки в теплу). Те ж саме стосується температури їжі та питва. Не дозволяйте потерпілому рухатися. Не припускайте, щоб тепло пічки або калорифера надходило безпосередньо на шкіру. Не давайте постраждалому ніяких алкогольних напоїв.

Кiлькiсть переглядiв: 187