ДОМАШНЯ АПТЕЧКА

У кожній сім’ї, як правило, зберігається певна кількість ліків. На всіх упаковках вказаний термін придатності. Якщо термін придатності вичерпався, ліки обов’язково викиньте. Старі ліки, у кращому разі, не допоможуть, у гіршому – викличуть отруєння.

Найбільш поширені отруєння снодійними, заспокійливими засобами, які є майже в кожній сім’ї. Для них характерні сонливість, млявість, загальмованість, порушення координації рухів, нестійка хода. При легкому передозуванні через кілька годин або один-два дні ці симптоми зникають. У випадках тяжких отруєнь, що супроводжуються непритомністю, лікування здійснюється тільки в лікарні.

Останніми роками спостерігається отруєння медикаментами, призначеними для лікування різних захворювань серцево-судинної системи (дигоксин, дигитоксин, обзидан, ізоптин, фіноптин, гемітон, клофелін та інші). При їх передозуванні, як правило, виникають розлади серцевого ритму, які можуть закінчитися раптовою зупинкою серця.

Практично у кожній оселі є жарознижуючі, протизапальні засоби (ацетилсаліцилова кислота, парацетомол, анальгін). Ці препарати при їх передозуванні також можуть стати причиною гострого отруєння, яке супроводжується ураженням нирок та печінки.

Звертайте увагу на правила зберігання ліків. Деякі ліки, як наприклад, свічки, інсулін, мають зберігатися в холодильнику, решта – у темному місці. Від неправильного зберігання втрачається лікувальна дія препаратів.

Якщо ви купуєте новий препарат, запитайте фармацевта про особливості його застосування і уважно вивчіть анотацію, яка є в кожній упаковці.

Лікування травами – найдавніший спосіб лікування болю, дискомфорту, емоційних порушень. Та вживати їх можна тільки після консультації лікаря. Слід пам’ятати, що вплив деяких рослин настільки сильний, що неправильне або надмірне їх використання може призвести до неприємних наслідків.

Кiлькiсть переглядiв: 183