ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОПІКАХ

Серед різноманітних травм, від яких може постраждати людина, опіки – найбільш хворобливі та небезпечні для життя. Наслідки опіку шкіри навіть звичайним окропом дуже часто призводять до смерті протягом декількох діб.

Остаточний результат при великих опіках багато в чому залежить від того, наскільки грамотно й швидко було надано першу допомогу.

По-перше, оскільки біль від опіків спричиняє пекельні страждання, для запобігання розвитку шоку необхідно швидко дати постраждалому знеболююче.

По-друге, достатньо обкласти обпалену поверхню міхурами з льодом або целофановими пакетами, наповненими снігом або холодною водою, щоб значно зменшити втрату плазми. Прикладати холод потрібно поверх чистої пелюшки або простирадла.

У жодному разі не можна змазувати обпалену поверхню олією, вазеліном, обсипати содою або борошном. Будь-які втручання з метою видалення обвугленого одягу, очищення раневої поверхні та розкриття міхурів спричиняють не лише жахливий біль і збільшують шок, але й сприяють проникненню інфекції.

При тривалому очікуванні «швидкої допомоги» потрібно забезпечити постраждалого рясним теплим питвом.

Кiлькiсть переглядiв: 180