ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ СЕРЦЕВОМУ НАПАДІ

Симптоми серцевого нападу можуть включати один або декілька з наступних 5 ознак: ускладнення дихання, біль або дискомфорт у грудній клітині, дискомфорт у руці або плечі, слабкість або близький до непритомності стан, дискомфорт у щелепі, шиї або спині. Шкіра стає блідою із синюшним відтінком, покривається потом. Щоб зняти напад, кладуть під язик таблетку нітрогліцерина. Хворому слід сісти або лягти. При раптовій зупинці серця потрібно знати техніку штучного дихання і закритого масажу серця.

Потерпілого кладуть на спину. Той, хто надає допомогу, стає на коліна в узголів'я, кладе одну руку хворому під шию, а іншу - на чоло та максимально закидає його голову назад. Треба затиснути потерпілому ніздрі пальцями тієї руки, яка лежала на чолі; рот при цьому відкриється. Самі глибоко вдихніть, а потім видихайте повітря до його відкритого рота різко й доти, поки груди потерпілого не почнуть помітно підніматися. Після закінчення видиху потрібно знову зробити глибокий вдих і весь цикл повторити.

Закритий масаж серця роблять, поклавши потерпілого на спину. Різке ритмічне натиснення на нижню частину грудини слід робити прямими руками, не згинаючи їх у ліктях, із силою, необхідною для зсуву грудної клітини вниз на три-чотири сантиметри. Щоб збільшити тиск під час поштовху, допомагають собі вагою верхньої частини тулуба. Після кожного натиснення треба відразу ж розслабити руки, не віднімаючи їх від грудини. Тоді грудна клітка розправиться, і кров потрапить у серце. Закритий масаж роблять ритмічно, приблизно 60 поштовхів на хвилину, тобто один на секунду.

Коли одночасно доводиться робити штучне дихання й непрямий масаж серця, краще, щоб допомогу надавали двоє, чергуючи свої дії. Після чотирьох-п'яти натиснень на грудину проводять одне вдихання повітря в легені потерпілого. Такий метод реанімації може швидко призвести до відновлення самостійного дихання й кровообігу. Однак слід знати: реанімаційні заходи не можна припиняти, поки не прибуде машина швидкої допомоги.

Кiлькiсть переглядiв: 619