ЗУПИНКА КРОВОТЕЧІ

Венозна кровотеча краще за все зупиняється стискаючою пов’язкою. На пошкоджену ділянку накладають чисту марлю, поверх неї – нерозгорнутий бинт, у крайньому випадку – складену носову хустку, та щільно забинтовують. Якщо перев’язати нічим, пошкоджене місце слід відразу ж зажати пальцями. У випадку кровотечі з вени верхньої кінцівки іноді достатньо просто підняти руку вгору. В обох випадках після цього на рану слід наложити стискаючу пов’язку.

При кровотечі з великої артерії треба негайно зупинити приток крові до ушкодженої ділянки, пережимаючи артерію пальцем вище місця поранення до тих пір, поки не підготовлять та не накладуть давлючу пов’язку.

При кровотечі зі стегнової артерії доводиться накладати петлю або джгут на місці вище кровотечі. Залишати джгут можна лише на короткий час – протягом 2-х годин постраждалого необхідно доставити до лікарні.

Кровотечу верхньої кінцівки можна зупинити за допомогою пакетика бинту, вложивши його у ліктьовий згин або під пахвову впадину, при одночасному стягуванні кінцівки джгутом. Подібним чином діють і при кровотечах нижньої кінцівки, підкладаючи у підколінну ямку клин.

При кровотечі з головної шийної артерії – сонної – слід негайно здавити рану пальцями або ж кулаком, після цього рану набивають великою кількістю марлі.

Кровотеча у черевну порожнину виникає при розриві внутрішніх органів. Така кровотеча супроводжується сильними болями у животі. Постраждалий може знепритомніти. Хворого слід уложити в напівсидячому положенні із зігнутими в колінах ногами, на живіт покласти холодний компрес, не давати їсти та пити, забезпечити негайну госпіталізацію.

Кровотеча у плевральну порожнину може трапитись через ушкодження грудної клітини. Постраждалому важко дихати, при значній кровотечі він задихається. Із холодним компресом на грудях у напівсидячому становищі людину терміново слід доставити до лікарні.

Кiлькiсть переглядiв: 211