БЕЗПЕКА ДІТЕЙ ВДОМА

Якщо необхідність змушує залишати дітей вдома наодинці, діти мають знати телефони, за якими вони можуть миттєво викликати допомогу. Перелік визначається батьками. Наприклад: телефони батьків, всіх інших значимих родичів, перевірених сусідів, знайомих, а також короткі номери телефонів екстрених служб. Напишіть номери телефонів на аркуші паперу біля стаціонарного телефонного апарату, або біля вхідних дверей. Навпроти номерів напишіть потрібні імена або наклейте фотографії. Наприклад, 101 - фотографія або малюнок пожежної машини.

Залишаючи дитину одну, перевірте, чи не може вона чимось поранитися, залиште ввімкнутим світло, закрийте вікна.

Напишіть для дитини перелік тих людей, яких вона може пустити. Ці люди потрапляють в категорію «знайомі». Дитина може відкривати двері лише знайомим людям, і ніколи - незнайомцям, навіть якщо вони представляються працівником ЖЕКу або міліції.

Якщо несподівано прийшли в гості знайомі хлопчики або дівчатка, дитині не слід їх впускати. Про такі зустрічі потрібно домовлятися заздалегідь; при цьому вдома обов'язково мають бути батьки.

Коли хтось стукає в двері і говорить, що в під'їзді пожежа і що потрібно терміново покинути квартиру, дитина повинна діяти відповідно до рекомендацій, даних їй батьками. Наприклад, подзвонити знайомим сусідам, батькам на роботу або діяти самостійно. Якщо у вічко видно, як сусіди сходять вниз по сходах, а пожежники стукають в квартири, можливо, пожежа справжня. Діяти потрібно за ситуацією.

У випадку, коли починають ламати двері, необхідно терміново викликати міліцію. Дитина, маючи перед очима вказаний вище аркуш з номерами телефону, набере потрібний номер, прочитає свою адресу і дасть орієнтири, як швидше доїхати.

Кiлькiсть переглядiв: 137