БЕЗПЕКА ЖИТЛА

Як захистити свій будинок від пограбування та зберегти нажите роками майно? Щоб зробити свою квартиру більш захищеною, насамперед, потрібно добре зміцнити двері та не заощаджувати на дверному замку. Слід знати, що через 5-7 років експлуатації механізм замку зношується, тому його потрібно вчасно міняти, найкраще, на аналогічний, щоб не послабляти двері додатковими отворами.

Приділіть увагу захисту вікон, балконів і лоджій спеціальними ґратами й жалюзі. Особливо це стосується квартир, розташованих на перших і останніх поверхах, а також тих, що примикають до пожежних сходів.

Їдучи з будинку на кілька днів, не сповіщайте про це стороннім. Намагайтеся не залишати у квартирі особливо коштовні речі - краще здати їх у ломбард або в спеціальне сховище.

Є й елементарні поради на кожен день. Не залишайте на видних місцях ключі від квартири, документи, гроші. Зашторюйте вікна, щоб сторонні не могли розглянути обстановку у вашій квартирі. Можна обладнати квартиру автономною сигналізацією, яка у випадку проникнення сторонніх видає звуковий сигнал. Навіть собака – ефективний засіб захисту вашого житла.

Щоб уберегтися від розбійного нападу, не відкривайте двері незнайомим людям. Якщо вони представляються співробітниками комунальних служб або іншими посадовими особами, вимагайте відповідний документ. У сумнівних випадках передзвоніть в організацію, яку вони представляють. Ніколи не говоріть незнайомим, що ви один або одна вдома. Обов'язково обладнайте вхідні двері оглядовим вічком та ланцюжком.

Якщо, перебуваючи вдома, ви помітите, що хтось намагається відкрити або зламує двері, заблокуйте їх і за телефоном викликайте міліцію. Привертайте увагу сусідів – стукайте в підлогу й стіни, кличте на допомогу з вікон. Якщо, відкриваючи двері, ви помітите у квартирі сліди сторонніх, замкніть двері, залишивши в них ключ, і викликайте міліцію.

Кiлькiсть переглядiв: 198