БРОДЯЧІ СОБАКИ

Останніми роками на вулицях міст збільшується кількість бродячих собак. Зустріч із агресивними та голодними тваринами може бути небезпечною, тому потрібно знати основні правила захисту при їхньому нападі.

Пам’ятайте, що собаки добре відчувають настрій і стан, впевненість або страх людини і реагують відповідним чином. У жодному разі не можна від них бігти, щоб не викликати у тварини мисливського інстинкту.

Якщо напад все ж таки трапився, не поводьтеся пасивно, дозволяючи себе розтерзати. Намагайтеся зустріти напад ударом ногою, рукою або відхилитися вбік, відбивайтеся підручними предметами, прикривайте рукою обличчя.

Розкривайте й закривайте перед собакою парасольку – він цього злякається. Сумкою можна "зайняти" пащу собаки. Якщо нею бити по морді, по носі, собака рефлекторно буде прагнути її вкусити. Дайте йому схопити сумку. Якщо вдасться зняти пальто або куртку - використовуйте її для відволікання собаки, як щит.

Під час війни використовували саморобну суміш для нейтралізації собак. Складається вона із чорного перцю й тютюну, взятих у рівних частках і перемелених у порошок. Цей "пил" липне й осідає на будь-якій вологій слизовій - носі, ніздрях, пащі, очах і викликає нестерпну печію та діє декілька годин. Зберігати таку суміш треба в пластиковому циліндричному посуді. У зовнішній кишені. Причому кришка повинна бути такою, щоб щільно закривалася і при цьому миттєво знімалася. Ідеально підходять флакончики з-під вітамінів.

Якщо собака все ж таки вкусив, промийте рану водою з милом. Якщо рана кровоточить, скористайтеся пов'язкою, щоб зупинити кровотечу. Обов'язково потрібно звернутися до лікаря і якомога швидше, адже це може коштувати вам життя. Якщо тварина бездомна – доведеться перетерпіти призначені уколи. До речі, тепер щеплення від сказу - це не сорок уколів, а від шести до двадцяти чотирьох. Все залежить від препаратів.

Кiлькiсть переглядiв: 106