ПОВЕДІНКА У НАТОВПІ

Правила поведінки під час масових вуличних скупчень мають свої особливості. Перше правило говорить: Не приєднуйтеся до натовпу. При його наближенні необхідно ретируватися в бічні вулиці і провулки, використовуючи також прохідні двори. Опинившись в рухомому натовпі необхідно триматися подалі від будь-яких стін і виступів. Особливо небезпечні в цих випадках всілякі металеві грати. Якщо тиснява прийняла загрозливий характер, негайно, не розмірковуючи, звільніться від будь-якої ноші, перш за все від, сумки на довгому ремені та шарфа. Одяг повинен бути зручним, щільно облягати фігуру, бажано спортивного типу (те ж саме стосується і взуття, яке повинне бути міцно зашнурованим). На вулиці слід триматися з краю натовпу, а не прагнути в середину подій.

Не треба намагатися чинити опір стихійному руху натовпу. Найбільш неспокійних сусідів пропустіть вперед. При сильній тисняві не хапайтеся за виступаючі предмети, намагайтеся їх обійти, тримайтеся далі від скляних вітрин, сітчастих огорож, турнікетів, сцени. Парасольку, сумку притисніть щільно до тіла. Довгий шарф краще перемістити з шиї на поперек, перетворивши це джерело небезпеки удушення на засіб захисту. Намагайтеся будь-що встояти на ногах.

Не можна зупинятися і намагатися підняти що б то не було. Якщо ви впали, слід якнайшвидше піднятися на ноги. При цьому не спирайтеся на руки (їх віддавлять або зламають). Намагайтеся хоч на мить стати на підошви або на носки. Вставати необхідно саме по ходу руху натовпу. Якщо встати не вдається, скрутіться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями прикрийте потилицю. Але найголовніше, що людина може протиставити такому інстинкту, - це розум та психологічна рівновага.

Кiлькiсть переглядiв: 195