РЕЛІГІЙНІ СЕКТИ

Релігійні секти несуть реальну небезпеку та можуть заподіяти непоправної моральної шкоди.

Головне завдання секти – поширення свого вчення та вербування нових членів. Релігійний маркетинг – це нав’язування свого віровчення у формах, що виключають раціональне осмислення. Сюди належать усі види реклами й настирливі запрошення відвідати збори чи семінари з невизначеними назвами.

У секту легко потрапити, але важко вийти з неї, оскільки завжди є матеріал, що компрометуватиме людину. Його збирають на особливих процедурах «сповіді» чи анкетування. Крім того, вступаючи до секти, людина, зазвичай, відрікається від батьків, їх віри, визнає усе своє попереднє життя помилкою тощо. Такі люди відмовляються від власної волі і приймають настанови своїх «вчителів», при цьому отримуючи ілюзорний сенс життя. Фахівці порівнюють сектантську залежність із наркотичною.

Кінцева мета сектантської організації – контроль над усіма сферами життя людини. У деяких сектах для досягнення такого контролю над адептами вдаються до психотропних засобів і гіпнозу.

Щоб не стати маріонеткою для будь-якої релігійної секти, слід дотримуватись певних правил поведінки з її адептами.

Не розмовляйте з незнайомцями, навіть коли вони викликають довіру. А якщо вони нав’язливо розповідають про свою релігію як єдину правильну в світі – це точно сектанти.

Не вступайте з представниками секти в полеміку, особливо якщо ви один. Вони добре підготовлені. Та на кожен аргумент у дискусії наведуть 10 своїх «непохитних».

Не впускайте в своє житло незнайомих людей, не будьте занадто довірливими. Не товаришуйте з членами сект. Їх мета – сформувати у вас залежність від себе, щоб потім утягнути до секти.

Не залишайте представникам секти номер свого телефону й адресу. Не викладайте жодної приватної інформації про себе незнайомим і малознайомим людям.

Кiлькiсть переглядiв: 427