АЛКОГОЛЬНА ЗАЛЕЖНІСТЬ

Близько 12 літрів алкоголю припадає на кожного українця на рік. П’ють чоловіки, жінки, підлітки. Згодом це призводить до алкоголізму.

Якщо ви бачите, що самі або хтось із ваших близьких починає залежати від алкоголю, неодмінно треба бити на сполох. Тож, якщо людині потрібна допомога, ви маєте зробити наступне:

- допомогти їй вийти з психологічної залежності від алкоголю. Дати зрозуміти, що життя гарне і без чарки. Допомогти знайти роботу і показати, що все може бути значно краще, ніж було колись;

- змінити спосіб життя. Щоб знову не припустити депресії, треба намагатись не нагадувати людині про алкоголь, і все, що пов’язувало її з минулим;

- необхідні здорове харчування і спорт. Треба допомогти людині вивести токсичні речовини з організму, що встигли прижитися у період залежності, вживати побільше вітамінів;

- велике значення має підвищення самооцінки. Цього можна досягти лише у тому випадку, коли людина намагається виконати попередні вправи. Треба частіше показувати їй, що вона може досягти більшого своїми силами. Друзі і близькі допоможуть у цьому.

Звичайно, бувають занадто складні випадки, коли не обійтися без допомоги лікарів та психологів. Але в жодному разі неможна опускати руки, як би важко вам не було у цей момент.

Перейти межу здорової людини можна за короткий час, але розплата за це буде дуже довгою. Якщо ви, ваші близькі або родичі залежні від алкоголю, не дайте ні їм, ні собі впасти на самісіньке дно цієї катастрофічної прірви під назвою алкоголізм. Завжди є вихід, найважливіше серйозно ставитися до проблеми і вірити у те, що рішення можна знайти, головне – це бажання.

Кiлькiсть переглядiв: 131