БЕЗПЕЧНА РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

За даними експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, до 92% дорослих людей, що працюють на комп'ютері, скаржаться наприкінці робочого дня на різні неприємні відчуття та втомленість. Найчастіше страждають очі: через кілька годин роботи з'являється відчуття печіння в очах, немов у них потрапив пісок, болять повіки.

Сьогодні за комп'ютером сидять навіть малята. Як показали дослідження, занепокоєння, неуважність, втома починають виявлятися вже на 14-тій хвилині роботи дитини за комп'ютером, а після 20 хвилин – у 25% дітей були зафіксовані неприємні явища як з боку центральної нервової системи, так і з боку зорового апарата.

Що стосується випромінювання від комп'ютера, виміри показали, що рентгенівське випромінювання від нього перебуває на нормальному рівні, електромагнітне також відповідає нормам. При цьому в приміщеннях із працюючим комп'ютером змінюються фізичні характеристики повітря: температура може підвищуватися, відносна вологість – знижуватися, а вміст двоокису вуглецю – збільшуватися. У деяких людей від цього з'являється першіння в горлі та покахикування.

Усім, хто регулярно працює за комп'ютером, слід дотримуватися кількох основних правил. Комп'ютер повинен розташовуватись в куті або задньою поверхнею до стіни. У приміщенні, де він перебуває, потрібно робити щоденне вологе прибирання та часте провітрювання. До та після роботи на комп'ютері слід протирати екран спеціальною ганчіркою.

Щоб попередити перевтому в дитини, потрібно обмежити тривалість її роботи за комп'ютером, правильно облаштувати робоче місце, використовувати тільки якісні програми, відповідні до віку дитини, проводити гімнастику для очей.

Як і будь-яке благо цивілізації, комп'ютер треба використовувати розумно, щоб з помічника і друга він не перетворився на нашого ката.

Кiлькiсть переглядiв: 471