БЕЗПЕЧНЕ КОРИСТУВАННЯ МОБІЛЬНИМ ТЕЛЕФОНОМ

Мобільний телефон впливає на здоров’я людини. Найбільш поширеним є вплив на психіку людини.

Мобільник викликає залежність: по-перше, це занепокоєння з приводу відсутності телефону. Якщо із собою немає заповітної трубки, людина відчуває сильне хвилювання, в деяких випадках здатне перерости в паніку. По-друге, психологи говорять про SMS-манію, яка більш за все характерна для підлітків. Розвиваються за допомогою мобільних телефонів і давно відомі класичні манії, наприклад, манія переслідування, коли люди відчувають страхи через панічне побоювання, що їх телефони знаходяться на прослуховуванні. Ще один типовий прояв залежності – це звукові галюцинації. Часом людям здається, що вони чують дзвінок мобільного телефону, хоча насправді апарат не дзвонив. Цей феномен отримав назву «манія дзвінка». Особливо стрімко розвивається мобільна залежність у дітей. Такий стан справ викликає занепокоєння не тільки у психологів, а й у лікарів.

Крім того існує несприятливий вплив електромагнітного випромінювання на організм. При цьому може постраждати центральна нервова, імунна та ендокринна системи. Тому для необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

– не підносити телефон до голови в момент виклику (в процесі з’єднання з абонентом) – в ці секунди телефон розвиває максимальну потужність для виявлення та з’єднання з найближчою станцією зв’язку;

- не розмовляти в автомобілі. Металевий корпус автомобіля діє як «екран», погіршується радіозв’язок. У відповідь на це мобільний апарат збільшує свою потужність, що призводить до більшого опромінення абонента;

- користуватися мобільними телефонами в металевих гаражах.

Не роз­мовляйте по мо­більному більше трьох хвилин поспіль, обов’яз­ково робіть перерви не менше 15 хвилин. Не варто також носити мобіль­ний телефон на шиї та класти його на ніч по­ряд із собою.

Кiлькiсть переглядiв: 2106