БЕЗПЕКА ДИТЯЧИХ ІГРАШОК

До дитячих іграшок висувається багато вимог безпеки: хімічна, механічна, пожежна, електрична тощо. Отже виріб, призначений для дітей, повинен бути виготовлений з нетоксичних матеріалів, що не розкладаються з часом і не утворюють при цьому токсичних речовин. Вміст важких металів – кадмію, свинцю, ртуті – повинен бути зведений до мінімуму. Окремо тестуються хімічні властивості металевих деталей, пластмасових складових, барвників, пакувальних матеріалів і друкарського чорнила на упаковці та інструкціях.

При покупці товару необхідно вимагати у продавця сертифікат відповідності, який підтверджує безпечність іграшок. Але слід знати про ті моменти, на які слід звернути увагу при виборі іграшки.

Іграшка не повинна мати ніякого запаху. Матеріал, з якого вона зроблена, не має липнути до рук і залишати сліди від фарби. Неприпустимий образ, що виражає злість чи агресію.

Іграшка для дітей віком до півроку має бути не більшою, ніж голова дитини, щоб вона її могла бачити всю; не повинно бути виступаючих гострих кутів і легко відокремлюваних деталей; фарба на іграшці має бути стійкою до слини та вологої обробки. Брязкальце має бути литим, без деталей, що знімаються; без розпису фарбою зверху, вагою не більше 100 грамів.

Дітям до 3-х років неможна давати іграшки менші, ніж розмір їх кулачка. Усілякі мотузочки та шнурочки на іграшках не повинні бути довшими, ніж 15 см, щоб малюк не обмотав ними власну шию.

Вага іграшки для дитини до семи років не повинна перевищувати 400 грамів; напруга в іграшках, що мають електричне живлення, не може бути більше 12 вольт.

Обираючи м’яку іграшку, краще за все зупинитися на такій, набита синтепоном. Такі іграшки м’які, добре перуться і тримають форму.

Кiлькiсть переглядiв: 196