ЧИСТОТА ПОВІТРЯ В ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕННЯХ

Головні джерела забруднення повітря у квартирі – це опалювальні системи і кухні. Дуже небезпечні речовини, які утворюються в результаті підгоряння харчових продуктів: вони можуть викликати онкологічні захворювання.

Небезпека шкідливих речовин у повітрі житлового приміщення різко підвищується при наявності тютюнового диму. В ньому міститься близько 4000 з'єднань, 50 з яких викликають захворювання на рак.

Під час прання білизни намагайтеся уникати контакту дихальних шляхів із пральним порошком, а після прання або користування побутовою хімією ретельно мийте руки. Синтетичні миючі засоби обов'язково зберігайте в герметичній тарі.

Полімерні будівельні матеріали та килимові покриття підвищують число простудних захворювань, радикулітів, алергій, знижують імунітет. По можливості використовуйте не синтетичні, а природні матеріали. Частіше провітрюйте приміщення з меблями із ДСП. Особливо ретельно вентилюйте кімнату при спекотній погоді, бо виділення отруйних речовин меблями збільшується.

Синтетичні тканини та матеріали виділяють у повітря стабілізатори, каталізатори, антистатики. Це, як правило, токсичні речовини. Не сушіть взуття та одяг на батареях центрального опалення, особливо якщо вони вироблені із штучної шкіри або синтетичної тканини – від цього виділяються токсичні речовини.

Небезпечний і кімнатний пил. Він концентрує у собі отрути з повітря, сприяє розвитку мікробів і тому є однією із причин отруєння організму. Для боротьби з пилом необхідне систематичне вологе прибирання в приміщенні та регулярне провітрювання. Для відновлення квартирного повітря оптимальним вважається повітряний потік зі швидкістю одна десята метра на секунду.

Кiлькiсть переглядiв: 258