ІМУНІТЕТ

Імунна система організму захищає людину від інфекції, чужорідних речовин-антигенів і алергенів, знищує ракові клітини, продовжує молодість. Без природнього захисного механізму люди були б зовсім безпомічні в цьому світі.

Для зміцнення імунної системи організму спіть не менше восьми годин на добу, при цьому прокидатися намагайтесь щоранку в один час. Приймайте душ вранці і ввечері, але при цьому не варто щодня користуватися милом з протибактеріальними властивостями. Воно знищує не лише збудників інфекційних захворювань, але й союзників імунітету.

Навчіться володіти собою під час стресу, не шукайте його, уникайте. Знімайте стрес слізьми. Емоційні сльози видаляють із організму токсичні речовини, а невиплакані - гноблять імунітет.

Щодня вживайте по 1-2 драже будь-яких полівітамінів. Недолік вітамінів можуть поповнити свіжі овочі, фрукти і ягоди, а в зимовий період - квашена капуста, мочені яблука, варення із чорної смородини, чорноплідної горобини, аґрусу й інших ягід, сухофрукти, ізюм і плоди шипшини. Корисно додавати до їжі проросле зерно та висівки. Починайте ранок зі склянки кефіру. У заквасці кисломолочних продуктів беруть участь бактерії, що підвищують місцевий імунітет слизової оболонки шлунку й кишечнику.

Щодня з'їдайте по яблуку. У них містяться в потрібній комбінації речовини, необхідні для роботи імунної системи. Вживайте природні імуномодулятори (женьшень, радіола рожева, аралія, елеутерокок, ехінацея, лимонник, шавлія, корінь солодки).

Не зловживайте антибіотиками. Тривале безконтрольне, несанкціоноване лікарем вживання цих лік боляче б’є по бактеріальному імунологічному бар’єру, який нараховує 400 видів корисних мікроорганізмів, що захищають наш кишечник. Їхнє місце може зайняти агресивна мікрофлора.

І, звичайно ж, зберегти імунітет допоможуть регулярні фізичні навантаження, загартовування, здоровий спосіб життя.

Кiлькiсть переглядiв: 158