НЕБЕЗПЕКА ТЮТЮНОПАЛІННЯ

Однією із соціальних небезпек, найбільш поширеною в усьому світі, є паління. В Україні палить 34% населення: чоловіки, жінки, діти. Смертність серед курців у чотири рази вища, ніж серед тих, хто ніколи не палив. В одинадцять разів частіше курці хворіють на рак легенів. У пожежах, що виникають через недопалок, щорічно гине дві тисячі осіб.

Токсичність тютюнового диму визначається вмістом у ньому нікотину. Це отруйний алкалоїд, 50-70 міліграмів якого є смертельною дозою для людини. Цигарковий дим містить більш ніж 4 тисячі хімічних сполук, шкідливих для організму. Недопалок руйнується аж 25 років. Паління скорочує життя на 15-20 років.

Розрізняють три стадії нікотинової залежності:

перша стадія - епізодичне паління, не більше 5 сигарет на день, припинення не викликає ніяких розладів, невеликі зміни в діяльності нервової системи цілком зворотні;

друга стадія - постійне паління від 5 до 15 сигарет на день, з’являється невелика фізична і психологічна залежність, у разі припинення паління розвивається стан, важкий у фізичному і психологічному відношеннях, його знімає запалювання чергової сигарети;

третя стадія – постійне випалювання від одної до півтори пачки на день, припинення куріння викликає важкий стан.

Якщо курець усе ж таки наважиться самостійно подолати цю шкідливу звичку, йому варто дотримуватись загальних порад, що надають медики:

- викиньте усі цигарки, запальнички, попільнички;
- розкажіть усім, що ви вже не курите;
- у перші дні та тижні уникайте місць, де курять і людей, які курять;
- напишіть плакати з гаслами антитютюнового змісту і почепіть на видних місцях у себе вдома;
- майте на підхваті пляшечку води - вона виводить токсини і полегшує самопочуття;
- налягайте на овочі та фрукти, а особливо – моркву й гарбуз, бо в них багато необхідного вам керотину;
- як захочеться курити – потерпіть. Через 3-5 хвилин бажання притупиться, адже воно виникає хвилеподібно.

Кiлькiсть переглядiв: 253