ОБЕРЕЖНО! КОСМЕТИКА!

Для того, щоб мати найбільш повну інформацію про безпеку косметичного засобу і мінімізувати можливість виникнення побічних ефектів, необхідно звертати увагу на:

• наявність документа, що підтверджує безпеку косметичної продукції. Так, косметичні засоби при отриманні дозволу на реалізацію проходять санітарно-гігієнічну експертизу з отриманням відповідного документа: «Висновки санітарно-гігієнічної експертизи», або ж «Сертифікату» (для пінно-миючих засобів, косметичних фарб та засобів для зміни форми волосся).

• відсутність синтетичних барвників і синтетичних запашних речовин, бо вони можуть стати причиною алергічних реакцій та подразнення шкірних покривів. Особливу увагу слід приділяти вивченню складу препарату, зазначеного на етикетці або вкладиші-анотації.

Термін придатності косметичної продукції обмежений. Для туші – це три місяці: саме стільки будуть працювати консерванти. Рідка підводка зберігається три місяці, крем-тіні для очей - півроку, порошкові тіні і олівці - два роки. Термін придатності блисків для губ і помади закінчується через два роки, контурний олівець може зберігатися більше двох років.

Скільки б крему не залишалося в баночці, через півроку з початку використання його потрібно викинути. Якщо ви купуєте креми у флаконах з дозатором, термін служби автоматично збільшується до року.

Термін зберігання сонцезахисного крему - півроку. Зберігати його потрібно в прохолодному місці, захищеному від потрапляння прямих сонячних променів.

Орієнтовний термін придатності засобів для волосся - один рік. Кращими «захисниками» є балони з лаком для волосся. Що до інших засобів - щільно закривайте їх кришкою, щоб вони не зіпсувалися від контакту з повітрям.

Термін придатності парфумів офіційно становить два роки, але фахівці кажуть, що духи можна зберігати 4-5 років, якщо вони стоять у сухому місці, недоступному для сонячних променів. Туалетна вода зберігається, як правило, не більше двох років.

Щоб косметичні продукти не псувалися раніше терміну і не ставали причиною подразнень, дотримуйтесь наступних нескладних рекомендацій:

- перш ніж лізти пальцями в баночку з кремом, ретельно вимийте руки і витріть їх насухо;

- щоб уникнути повторного зараження, не фарбуйте губи, якщо у вас виліз герпес, і відкладіть в сторону олівці і тіні, поки не пройде ячмінь;

- понюхайте туш, перш ніж купити її - у простроченої туші з'являється сильний хімічний запах;

- наносіть тональний крем на прищик, постукуючи, а не розтираючи, щоб не рознести інфекцію;

- не полінуйтеся наклеїти на баночки стікери з датою початку використання цього продукту.

Кiлькiсть переглядiв: 150