ПЕСТИЦИДИ

Серйозне джерело небезпеки для здоров’я людини – пестициди. Це збірна назва хімічних засобів захисту рослин від комах, гризунів, бур’янів тощо. Багаторічне використання у величезних масштабах пестицидів у всіх країнах призвели до таких негативних наслідків, як забруднення навколишнього середовища і продуктів харчування. Деякі з пестицидів можуть протягом тривалого часу зберігатися в середовищі проживання людини, мігруючи від одного об’єкту до іншого, а в окремих випадках перетворюючись на більш токсичні з’єднання.

Потрапляючи до людського організму, пестициди вражають нирки, печінку і центральну нервову систему. Ознаками отруєння є слабкість, нудота, звуження зіниць, подразнення слизових оболонок, судоми й головні болі.

Накопичуючись в організмі, пестициди виявляють свої різноманітні шкідливі якості: мутагенність, тобто зміни в генах; схильність до алергій; концерогенність або, іншими словами, здібність провокувати утворення злоякісних пухлин.

Засоби захисту від пестицидів, що містяться у продуктах харчування, такі ж самі, як і від нітратів. Але є й ще одна порада – купуючи овочі і фрукти, не дозволяйте обдурити себе їхньою надзвичайною красою та рум’яністю – частіше за все така бездоганність і є результатом використання шкідливих речовин. Пам’ятайте, що під неяскравим зовнішнім виглядом саме і криється справжній харчовий та вітамінний скарб.

Кiлькiсть переглядiв: 143